Українці зможуть дистанційно ставати клієнтами банків

cardholder

Продажа карт
Staff member
Seller
Reaction score
91
Reputation Points
275
Депозит
500 $

З 28 квітня здійснення банками ідентифікації та верифікації не вимагатиме особистої присутності клієнта.

Про це повідомили в НБУ.

Національний банк підготував для банків ґрунтовні зміни щодо підходів проведення дистанційної ідентифікації та верифікації клієнтів.

«Національний банк пропонує банкам велику кількість варіацій доступних механізмів для розвитку дистанційних каналів отримання банківських сервісів, – зауважив директор департаменту фінансового моніторингу Ігор Береза. – Незабаром для відкриття рахунку в новому банку візит у банківське відділення або особиста зустріч з агентом банку стане зайвим кроком».

НБУ очікує, що на фінансовому ринку з’являться інноваційні продукти та сервіси, що стануть у нагоді банкам для здійснення верифікації їх клієнтів.

Банки зможуть самостійно обирати необхідну їм модель відповідно до власних бажань, можливостей доопрацювання програмних комплексів та відповідної оцінки ризиків такої діяльності.

У банків буде можливість обрати для себе: повноцінні моделі віддаленої ідентифікації та верифікації; або спрощені моделі, що міститимуть певні ліміти на обсяги операцій та залишків за рахунками клієнтів.

До повноцінних моделей дистанційної ідентифікації та верифікації, на які не встановлюватимуться ліміти, належать:

• 1) верифікація ідентифікаційних даних клієнта за допомогою Системи BankID Національного банку та кваліфікованого електронного підпису (КЕП);

• 2) проведення відеоверифікації (спілкування клієнта та працівника банку або агента банку з ідентифікації за допомогою відеотрансляції). Національний банк не обмежує можливості використання під час відеоверифікації паспортів старого зразка (у форматі «книжечки») на відміну від європейських практик, де здебільшого громадяни мають ідентифікаційні документи високого рівня захисту та біометричні документи.
Окрім повноцінних моделей верифікації, банки матимуть можливість запропонувати клієнтам спрощені механізми верифікації. Ці моделі є доступнішими для певних верств населення, яке, наприклад, не має високоякісного інтернет-з’єднання або КЕП чи доступу до BankID НБУ.

До арсеналу спрощених механізмів верифікації ідентифікаційних даних клієнта належать:

• 1) верифікація за допомогою Системи BankID НБУ;

• 2) верифікація за допомогою КЕП;

• 3) здійснення платежу на окремий рахунок банку з особистого рахунку клієнта, що супроводжується принаймні вказуванням прізвища, ім’я та по батькові клієнта;

• 4) дистанційне зчитування клієнтом даних із чипа свого біометричного документа (наприклад, закордонного паспорта чи паспорта у форматі ID-картки) за допомогою NFC модуля смартфона та відповідного мобільного додатку банку;

• 5) верифікація даних з бюро кредитних історій із підтвердженням клієнта через пароль, що надійшов від банку на фінансовий номер телефону клієнта, зазначений у його кредитній історії.
Під час застосування деяких спрощених механізмів потрібно буде здійснити фотофіксацію клієнта з використанням методу розпізнавання реальності особи (liveness detection) та з власним ідентифікаційним документом.

За підсумками обговорення спрощених моделей з учасниками фінансових ринків Національний банк погодився на запропоновані банками ліміти щодо вказаних спрощених моделей верифікації клієнта, а саме:

• 1) загальний ліміт на проведення видаткових фінансових операцій за всіма рахунками, відкритими клієнту в банку, не перевищуватиме 40 тис грн на місяць та 400 тис грн на рік;

• 2) загальний залишок за всіма відкритими клієнту рахунками та електронними гаманцями в банку не перевищуватиме 40 тис. грн.
Щоб врегулювати можливість спрощеного режиму ідентифікації користувачів електронних гаманців, які згідно з новим законодавством мають бути проідентифіковані та верифіковані, Національний банк пропонує застосовувати таку модель ідентифікації – банк має отримати від клієнта копії ідентифікаційних документів та фотофіксацію клієнта з його документами, що посвідчують особу.

Водночас зауважимо, що режим використання таких електронних гаманців матиме певні ліміти.

Iced out

Адепт
Reaction score
1,269
Reputation Points
722
Спасибо за данную инфу) полезно :)

jbjjlksz

У меня не покупать!
Reaction score
243
Reputation Points
234
Так вроде бы пожевали и выкакали этот закон.
Вот тут всё обсудили позавчера.

cardholder

Продажа карт
Staff member
Seller
Reaction score
91
Reputation Points
275
Депозит
500 $
Так вроде бы пожевали и выкакали этот закон.
Вот тут всё обсудили позавчера.
Там обсуждали новый закон, а в этой статье идет речь о более конкретном нововведении!!!

jbjjlksz

У меня не покупать!
Reaction score
243
Reputation Points
234
а в этой статье идет речь о более конкретном нововведении
А эти "нововедения" регулируются чем то кроме описанного ранее закона?

cardholder

Продажа карт
Staff member
Seller
Reaction score
91
Reputation Points
275
Депозит
500 $
А эти "нововедения" регулируются чем то кроме описанного ранее закона?
вопрос не в том чем они там регулируются. Часто люди видят только один негатив в то время как есть множество позитивных и неизбежных изменений!

cardholder

Продажа карт
Staff member
Seller
Reaction score
91
Reputation Points
275
Депозит
500 $
Именно об этом я там и писал, вот тут.
Да, спасибо за статью. Но я невидел что вы писали конкретно о том что можно будет сидя дома на диване оформить дебетовую карту)

jbjjlksz

У меня не покупать!
Reaction score
243
Reputation Points
234
Я писал о том что готов поспорить (через гаранта), что этот закон будет изменён ещё минимум три раз, до конца следующего года.
Я не говорю что я знаю всё. Но я уверен что я имею определённый опыт в области хозяйственного и административного права в Украине.

P.S. Бро, ты по ходу ровный пареньbroo, но такое поведение (спор на ровном месте) тебя не красит.
Пойми, я не пытаюсь тебя оскорбить или обидеть.
Лучше выпей чайку, и росслабься.
Я сейчас пишу топик, в котором тебе будет что сказать.
Вот докушаю ланч, и закончу писульку.
Мне кажется что это будет интересно для тебя.
Ок?s_u_p

Воть

Last edited by a moderator:

cardholder

Продажа карт
Staff member
Seller
Reaction score
91
Reputation Points
275
Депозит
500 $
Я писал о том что готов поспорить (через гаранта), что этот закон будет изменён ещё минимум три раз, до конца следующего года.
Я не говорю что я знаю всё. Но я уверен что я имею определённый опыт в области хозяйственного и административного права в Украине.
< Воообще спокоен и не спорю а просто уверен в некоторых вещах. Пойми: изменится закон 3 или 10 раз,примут его через месяц или в конце года-неважно. Ввиду последних событий мир изменится и банковская система в том числе. Всех уже заебала бюрократия, живое доказательство тому как пример-монобанк! Кто не успевает за тенденциями-уйдет на пенсию!

jbjjlksz

У меня не покупать!
Reaction score
243
Reputation Points
234
изменится закон 3 или 10 раз,примут его через месяц или в конце года-неважно
До того как система не примет эти изменения (не успокоится), и я имею ввиду не декларативное принятие, а реальное приведение своего бизнеса в соответствие с этими нормами - ставки делать рано.
Ввиду последних событий мир изменится и банковская система в том числе.
Безусловно. В мире не меняется только одно - это то что всё постоянно меняется. Но при чём тут закон 361-9?
Кто не успевает за тенденциями-уйдет на пенсию!
146% Вопрос только в том, какие тенденции определяют победителя.
Когда Форд начал производить автомобили, они даже по меркам тех лет были уёбищными. Но он смог сделать их дешевыми. И наладил сеть диллеров. И в скором времени 1 из 4-ёх автомобилей на планете имел овальный шильдик (и это без учёт лицензий. Типа ГАЗ А, ГАЗ АА).
Телефоны ЭПЛ имеют худшее соотношение инновационных технологий и цены. То что выйдет в телефоне яблофон Эс И, было реализовано в ксяоми ещё в 16-ом году. Яблофоны это дубовое железо с запланированным устареванием (что доказано решением судов Франции и Италии в 18ом году). Mac Pro Stand (подставка для моника) за 999$ - вообще стала мэмасом.
И что? Они разорились? Эпл - это опора экономики США. Её акции входят во все сколь ни будь значимые портфели (Dow Jones, s&p 500, NASDAQ Composite...)
Тенденции - штука сложная.
Банковская система Украины имеет историческую склонность к олигополии, а потому я искренне сомневаюсь в том, что для обычного потребителя что то изменится.
P.S. Мне очень интересно мнение технически грамотного специалиста знающего рынок, по поводу моего предложения.

Last edited:

cardholder

Продажа карт
Staff member
Seller
Reaction score
91
Reputation Points
275
Депозит
500 $
Банковская система Украины имеет историческую склонность к олигополии, а потому я искренне сомневаюсь в том, что для обычного потребителя что то изменится.
понимаю что верить позитивные перемены сложно,но надежда есть всегда)

P.S. Мне очень интересно мнение технически грамотного специалиста знающего рынок, по поводу моего предложения.
ксожалению не слишком силен в комп.технике,но думаю что найдете решение!)